1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Zovirax Duo krém 2g

Zovirax Duo krém 2g
275 Kč
skladem > 10 +Krém Zovirax Duo se používá k léčbě prvních známek a příznaků oparu na rtu a obličeji (např. svědění, brnění nebo zarudnutí), aby se snížila pravděpodobnost, že se opar rozvine do puchýřku. Čtěte pozorně příbalový leták.

Popis

Krém Zovirax Duo se používá k léčbě prvních známek a příznaků oparu na rtu a obličeji (např. svědění, brnění nebo zarudnutí), aby se omezil rozvoj oparu a vytvoření puchýřků.

Pokud máte již rozvinutý opar, Zovirax Duo zkrátí dobu hojení o přibližně půl až jeden den v porovnání s krémem bez účinné látky.

Opar je způsoben virem herpes simplex. Tento virus způsobuje puchýřky a opary zejména na rtu, ale někdy i na jiných místech obličeje.

Opar se může vyvinout, pokud je oslabený imunitní systém (systém obranyschopnosti) Vašeho těla, např. při nachlazení nebo jiné infekci. Stres, silné sluneční záření, nízké teploty nebo menstruace mohou také spustit příznaky oparu.

Zovirax Duo obsahuje dvě účinné látky: aciklovir a hydrokortizon. Účinná látka aciklovir brání množení viru. Hydrokortizon pomáhá léčit zánět, který se v místě infekce virem vytvoří.

Dávkování a způsob užití

Zovirax Duo se nanáší 5 krát denně po dobu 5 dnů, přibližně každé 3–4 hodiny během dne. Léčba by měla být započata co nejdříve po objevení prvních znaků a příznaků. Krém je třeba nanést v dostatečné vrstvě na postižené místo a okolní lem zdravé kůže.

Složení

Aciklovir a hydrokortizon. Jeden gram krému obsahuje aciclovirum 50 mg a hydrocortisonum 10 mg. Pomocnými látkami jsou tekutý parafín, propylenglykol, isopropylmyristát, natrium-lauryl-sulfát, cetylstearylal­kohol, bílá vazelína, poloxamer 188, monohydrát kyseliny citrónové, hydroxid sodný, kyselina chlorovodíková 35% a čištěná voda.

Podrobné informace k produktu Zovirax Duo krém 2g


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz