search
1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR

Co je vlastně průjem?

Co je průjem?

Pro porozumění mechanismu průjmu je v první řadě potřeba vědět něco o trávicím systému, jeho fungování a také o tom, co se stane, když se naruší rovnováha citlivé trávicí soustavy.

Imodium obrázek

Jak funguje trávení

Když Váš trávicí trakt funguje v normálním rytmu, strava a tekutiny normálně přechází ze žaludku do tenkého střeva. Strava se pak rozkládá a živiny jsou vstřebány společně s většinou tekutin. Zbývající odpad a určité množství vody přechází do tlustého střeva, kde je absorbována další voda a zbytek nakonec vyjde z těla ve formě stolice. Když jsou buňky v tenkém nebo tlustém střevě podrážděné, uvolněný a obvyklý pohyb vašich střev se může přiliš zintenzivnit. Důležité soli a tekutiny i živiny ze stravy, kterou sníte, procházejí do tlustého střeva příliš rychle. Tělo absorbuje méně vody a výsledkem je řídká nebo vodnatá stolice, obecně známá jako průjem.

Léčivý přípravek IMODIUM® obsahuje léčivou látku loperamid, a účinkuje tak, že zpomaluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem. Zároveň vyvolává stažení svalstva análního svěrače, čímž snižuje únik stolice a nutkání na stolici. Léčivý přípravek neovlivňuje přirozenou střevní mikroflóru a svým účinkem pomáhá při průjmu obnovit přirozený rytmus střev. Díky prodlužení průchodu potravy střevem může tělo začít vstřebávat tekutiny, soli a živiny, jak to dělá za normálního stavu. Ulevuje často již po 1. dávce.

Typy průjmu

Existují dva základní typy průjmu:

Infekční průjem. Existuje mnoho infekcí, které mohou způsobit průjem. Jednou z nejobvyklejších je norovirus, vyvolávající formu gastroenteritidy, často označovanou jako zimní střevní viróza. Tato forma gastroenteritidy (lidově střevní virózy) se může také vyskytnout, když jíte kontaminované jídlo nebo pijete kontaminovanu vodu, a proto je důležité dbát na hygienu, zejména když jste na cestách. Děti jsou citlivé na podobný virus, zvaný rotavirus.

Neinfekční průjem. Tato forma průjmu je častější, protože je často způsobena mnoha faktory, jimž čelíme každý den, jako jsou určité potraviny či dokonce stres. Někteří lidé mají průjem pouze čas od času, avšak někteří lidé jím mnohou trpět mnohem častěji a trvaleji, a proto je třeba nalézt léčbu, která rychle funguje. Je také dobré zjistit, které tipy pro stravovací návyky a životní styl u Vás fungují, abyste si posílili celkové zdraví svého trávicího traktu.

Jak léčit průjem

Dobrou zprávou je, že k léčbě příznaků akutního anebo chronického průjmu můžete užít léčivý přípravek IMODIUM®.

Léčivý přípravek IMODIUM® se nabízí ve 2 lékových formách. Léčivý přípravek IMODIUM® Rapid je ve formě tablet dispergovatelných v ústech a léčivý přípravek IMODIUM® ve formě tvrdých tobolek v balení po 8 či 20 tobolkách. Oba dva léčivé přípravky IMODIUM® a IMODIUM® Rapid mohou užívat děti od 6 let. IMODIUM® Rapid okamžitě pomáhá při průjmu, okamžitě se rozpouští na jazyku a přináší rychlou úlevu od příznaků průjmu a oproti léčivému přípravku IMODIUM® tvrdé tobolky se nemusí zapíjet vodou a má příjemnou chuť máty.

Imodium obrázek Imodium obrázek

Nakupujte zde: www.sleky.cz/imodium


Doprava zdarma na sLéky.cz