1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

OPTI-FREE PureMoist roztok na kontaktní čočky 90ml

OPTI-FREE PureMoist roztok na kontaktní čočky 90ml
  • OPTI-FREE PureMoist roztok na kontaktní čočky 90ml

203 Kč Sleva 3%
Původní cena
210 Kč
Ušetříte
-7 Kč / 3 %
skladem > 10 +Víceúčelový dezinfekční roztok na kontaktní čočky

Popis

OPTI-FREE® PureMoist® je nejnovější víceúčelový dezinfekční roztok, který poskytuje kontaktním čočkám, včetně silikohydroge­lových, 16 hodin zvlhčení a velice účinnou kompatibilní dezinfekci. Roztok významně zvyšuje pohodlnost kontaktních čoček.

Zvlhčující komplex HydraGlyde® vytvoří kolem čočky zvlhčující obal a poskytuje tak čočkám zvlhčení po dobu až 16 hodin. Odstraňuje proteinové usazeniny a redukuje ukládání lipidů. Má antibakteriální a antimykotický účinek.

Zajišťuje pohodlí a optimální zvlhčení od nasazení čočky až do jejího vyjmutí.

Obsahuje dezinfekční složky POLYQUAD® a ALDOX® s obsahem EDTA Je kompatibilní se silikon-hydrogelovými a měkkými kontaktními čočkami.


Jak složení roztoku OPTI-FREE® PureMoist® působí:

Zvlhčující systém

  • Zvlhčující komplex HydraGlyde® je navržen tak, aby přitahoval a udržoval vlhkost.
  • Zvlhčující komplex HydraGlyde® se rozprostře po povrchu kontaktní čočky.
  • Tím se vytvoří zvlhčující obal, který zajišťuje smáčivost po dobu 16 hodin.

Dezinfekční systém

  • POLYQUAD® je dezinfekční látka, která ničí škodlivé mikroorganismy na povrchu čočky. POLYQUAD® narušuje buněčnou membránu, dochází tím ke změně její propustnosti, následně rozpadu buněčných organel a rychlé smrti mikroorganismů.
  • POLYQUAD® je netoxický k očním tkáním. Je prokázáno, že neproniká do očních tkání, ani do rohovky. POLYQUAD® je dostatečně velká molekula, která není absorbována kontaktními čočkami. POLYQUAD® je účinný proti plísním, kvasinkám a širokému spektru bakterií.
  • ALDOX® je malá organická dezinfekční látka, která je účinná proti plísním, kvasinkám a akantamébovým cystám. Stejně jako POLYQUAD proniká přes lipidovou vrstvu buněčné stěny škodlivých mikroorganismů, a tím zapříčiňuje jejich rychlé usmrcení.

Čistící systém

  • Citrát odstraňuje bílkoviny a lipidy z povrchu čoček. Díky 10× většímu zápornému náboji, než má povrch kontaktní čočky, k sobě přitahuje depozita s kladným nábojem.
  • EDTA (Edetát disodný) je chelátotvorná látka, která vytváří komplexy s ionty vápníku, hořčíku a jiných kovů. Podílí se na odstranění depozit vápníku a zvyšuje aktivitu dezinfekčních a konzervačních lá­tek.

Dávkování a způsob užití

Roztok používejte vždy při nutnosti péče o kontaktní čočky.

Podrobné informace k produktu OPTI-FREE PureMoist roztok na kontaktní čočky 90ml


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz