1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Olynth HA 0,1% nas spr sol 1x10mg/10ml

Olynth HA 0,1% nas spr sol 1x10mg/10ml
96 Kč Sleva 15%
Původní cena
113 Kč
Ušetříte
-17 Kč / 15 %
skladem > 10 +Léčivý přípravek, který snižuje otok nosní sliznice při akutní rýmě, vazomotorické rýmě a alergické rýmě.

Popis

Olynth HA 0,1% nosní sprej je léčivý přípravek obsahující účinnou látku xylometazolin, která patří do skupiny tzv. otorhinolaryngologik.

Xylometazolin snižuje otok sliznice, díky tomu usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění sekretu. Složení je dále obohaceno o látku natrium-hyaluronát, který zvlhčuje nosní sliznici. 

Nosní sprej se používá ke snížení otoku nosní sliznice u akutní rýmy, vazomotorické rýmy, alergické rýmy, k urychlení uvolnění sekrece u zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. 

Dávkování a způsob užití

Aplikujte dle potřeby, maximálně však 3× denně, 1 vstřik do každé nosní dírky. Účinek se obvykle dostaví za 5–10 minut. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 5–7 dní. Znovu můžete sprej použít až po několikadenním přerušení léčby.

Nevhodné pro děti do 7 let věku, těhotné a kojící ženy.

Příznaky a potíže

Regenerace nosní sliznice Senná rýma

Upozornění

Přípravek Olynth HA 0,1% nesmíte bez konzultace s lékařem používat, pokud trpíte vážným onemocněním srdce a cév, štítné žlázy (hypertyreóza), chronickou suchou rýmou (rhinitis sicca) nebo máte zelený zákal či cukrovku. Přípravek se nesmí užívat dlouhodobě či trvale, neboť může dojít až k chronickému otoku, případně k atrofii nosní sliznice.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid) 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou: natrium-hyaluronát, glycerol, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol, voda na injekci.

Podrobné informace k produktu Olynth HA 0,1% nas spr sol 1x10mg/10mlDoprava zdarma na sLéky.cz