1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Olynth 0.1% nosní sprej sol.1x10ml

Olynth 0.1% nosní sprej sol.1x10ml
76 Kč Sleva 15%
Původní cena
89 Kč
Ušetříte
-13 Kč / 15 %
skladem > 10 +Léčivý přípravek, který snižuje otok nosní sliznice při akutní rýmě, vazomotorické rýmě a alergické rýmě.

Popis

Olynth 0,1% nosní sprej je léčivý přípravek obsahující účinnou látku xylometazolin, která patří do skupiny tzv. otorhinolaryngologik.

Xylometazolin snižuje otok sliznice, díky tomu usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění sekretu. 

Nosní sprej se používá ke snížení otoku nosní sliznice u akutní rýmy, vazomotorické rýmy, alergické rýmy, k urychlení uvolnění sekrece u zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. 

Dávkování a způsob užití

Aplikujte dle potřeby, maximálně však 3×denně 1 vstřik do každé nosní dírky. Účinek se obvykle dostaví za 5-10 minut. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 5-7 dní. Znovu můžete sprej používat až po několikadenním přerušení léčby.

Nevhodné pro děti do 7 let věku, těhotné a kojící ženy.

Příznaky a potíže

Chřipka a nachlazení Senná rýma

Upozornění

Přípravek nesmíte bez konzultace s lékařem používat, pokud trpíte vážným onemocněním srdce a cév, štítné žlázy (hypertyreóza), chronickou suchou rýmou (rhinitis sicca) nebo máte zelený zákal či cukrovku. Přípravek se nesmí užívat dlouhodobě či trvale, neboť může dojít až k chronickému otoku, případně k atrofii nosní sliznice.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid). Jeden ml roztoku obsahuje xylometazolini hydrochloridum 1 mg (0,1 %). Pomocnými látkami jsou : roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, tekutý krystalizující sorbitol 70% a čištěná voda.

Podrobné informace k produktu Olynth 0.1% nosní sprej sol.1x10mlDoprava zdarma na sLéky.cz