1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Niquitin mini 4mg pas.cmp.3x20ks

Niquitin mini 4mg pas.cmp.3x20ks
387 Kč Sleva 6%
Původní cena
413 Kč
Ušetříte
-26 Kč / 6 %
skladem > 10 +Lečivý přípravek ve formě pastilek s obsahem nikotinu, pomáhající při odvykání kouření.

Popis

NiQuitin Mini je léčivý přípravek ve formě pastilek, který je určen k odvykání kouření.

Pastilky v ústech uvolňují nikotin a tím pomáhají kuřákům zmírnit náhlou chuť na cigaretu. Jsou vhodné,pokud se chcete postupně zbavit závislosti na nikotinu a trvale přestat kouřit. Během odvykání kouření zmírňují abstinenční příznaky a touhu na cigaretu již za 3 minuty.

Tyto pastilky jsou určeny pro kuřáky, kteří vykouří více než 20 cigaret denně.

Nevhodné pro děti do 12 let.

Dávkování a způsob užití

Pastilku vložte do úst směrem k tváři a nechte ji rozpouštět, zhruba 10 minut. Pastilky se nesmí žvýkat nebo vcelku polykat, ani s pastilkou v ústech jíst či pít. Mladiství ve věku 12 - 17 let mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. 

Ukončení kouření naráz: Pastilku užívejte kdykoli dostanete chuť na cigaretu. Obvykle se užívá 8 - 12 pastilek, maximálně však 15 pastilek za den. K přerušení kuřáckého návyku se takto pastilky užívají až 6 týdnů, poté se jejich počet postupně snižuje až na 1 - 2 pastilky denně. Poté lze užívání pastilek přerušit. Pokud se po ukončení užívání pastilek dostaví silná chuť na cigaretu, je možné užít znovu pastilku. Pokud je potřeba pastilky užívat déle než 9 měsíců, je potřeba navštívit lékaře.

Ukončení kouření postupně: Tento způsob je vhodný pro kuřáky, kteří nemají vůli nebo nejsou schopni přestat kouřit naráz. Pastilku užijte až v okamžiku, kdy je chuť na cigaretu neodolatelná, aby se co nejvíce snížil počet cigaret a prodloužil se interval mezi kouřením. Užívejte maximálně 15 pastilek za den. Snižování počtu vykouřených cigaret by mělo vést k úplnému zastavení kouření. Jakmile se počet cigaret sníží na úroveň, kdy má kuřák pocit, že může přestat kouřit úplně, začne postupovat podle bodu "ukončení kouření naráz". Jestliže ani po 6 týdnech nedojde ke snížení počtu cigaret a po 6 měsících nedojde k ukončení kouření, je třeba navštívit lékaře.

Složení

1 pastilka obsahuje: nicotinum 4 mg (odpovídá nicotini resinas 20 mg). Dále pomocné látky: mannitol (E421), natrium-alginát, xanthanovou klovatinu, hydrogenuhličitan draselný, vápenatá sůl polykarbofilu, uhličitan sodný, draselná sůl acesulfamu, mentholové aroma v prášku, aroma máty peprné v prášku, korigens, magnesium stearát.

Podrobné informace k produktu Niquitin mini 4mg pas.cmp.3x20ksDoprava zdarma na sLéky.cz