1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml

Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4ml
154 Kč Sleva 24%
Původní cena
202 Kč
Ušetříte
-48 Kč / 24 %
skladem > 10 +Oční kapky používající ke zmírnění svědění, pálení a slzení očí alergického původu a k léčbě příznaků klasického i sezónního alergického zánětu spojivek.

Popis

Livostin oční kapky je léčivý přípravek obsahující léčivou látku levokabastin, která patří do skupiny antialergik. 

Levokabastin je velmi účinná, rychle působící látka s prodlouženým účinkem, která zabraňuje působení histaminu, látky, která se přirozeně vyskytuje v našem těle a je zodpovědná za vznik alergické reakce a jejích projevů. 

Kapky Livostin po nakapání do očí zmírňuje téměř okamžitě a na několik hodin typické příznaky alergického zánětu spojivek (svědění, zarudnutí, otok a zarudnutí spojivky, otok víček, slzení). 

Přípravek není určen pro děti do 6 let věku. Těhotné a kojící ženy by měly přípravek používat pouze v nezbytně nutných případech a pouze po předchozí konzultaci s lékařem.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a děti od 6 let věku: při obtížích se kape obvykle 2x denně 1 kapka do obou očí, v případě potřeby lze zvýšit na 3–4 × denně 1 kapku do obou očí. V léčbě pokračujte až do vymizení přízaků. Před každým použitím lahvičku vždy protřepejte. Během léčby očními kapkami Livostin by se neměly používat měkké kontaktní čočky. Pokud nosíte kontaktní čočky, před aplikací je vyjměte z očí, po aplikaci vyčkejte nejméně 15 minut a teprve poté je znovu nasaďte.

Přípravek není určen pro děti do 6 let věku. Těhotné a kojící ženy by měly přípravek používat pouze v nezbytně nutných případech a pouze po předchozí konzultaci s lékařem.

Příznaky a potíže

Řezání, pálení a podrážděné oči

Upozornění

Oční kapky Livostin zakalují měkké kontaktní čočky. Oční kapky můžete používat 1 měsíc po prvním otevření lahvičky. Přípravek je nutné před každým použitím protřepat.

Složení

Léčivou látkou je levocabastinum jako jako levocabastini hydrochloridum.

1 ml suspenze obsahuje: levocabastinum 0,5 miligramu (jako levocabastini hydrochloridum 0,54 mg). Dalšími složkami jsou propylenglykol, hydrogenfosforečnan sodný, monohydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, hypromelóza 2910, polysorbát 80, dihydrát dinatrium-edetátu, roztok benzalkonium-chloridu a voda na injekci.

Podrobné informace k produktu Livostin 0.5mg/ml oph.gtt.sus.1x4mlDoprava zdarma na sLéky.cz