1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Kaloba 20mg/7.5ml sirup sir. 1x100ml

Kaloba 20mg/7.5ml sirup sir. 1x100ml
190 Kč
skladem > 10 +Léčivý přípravek Kaloba sirup se používá se k léčbě příznaků akutního zánětu průdušek, který nevyžaduje léčbu antibiotiky. Vhodný pro dospělé, dospívající a děti starší 1 roku.

Popis

Kaloba sirup je rostlinný léčivý přípravek obsahující výtažek z Jihoafrické pelargonie (Pelargonium sidoides, EPs 7630), který se tradičně používá k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) nevyžadující antibiotickou léčbu. Sirup je vhodný pro děti již od 1 roku.

Jedná se o léčivý přípravek –

užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!

Dávkování a způsob užití

Děti ve věku 1 – 5 let užívají 3× denně 2,5 ml. Děti ve věku 6 – 12 let užívají 3× denně 5 ml. Dospělí a dospívající od 12 let užívají 3× denně 7,5 ml. Sirup se užívá ráno, v poledne a večer a zapíjí se dostatečným množství tekutiny. Nepřekračujte doporučené dávkování. Během užívání přípravku dbejte na dostatečný příjem tekutin během celého dne.

Příznaky a potíže

Kašel

Upozornění

Přípravek není určen pro děti do 1 roku, těhotné a kojící ženy.

Přípravek se doporučuje užívat ještě několik dní po ústupu obtíží, aby se zabránilo návratu nemoci. Délka léčby by neměla přesáhnout 7 – 10 dní. Pacienti s těžkými poruchami jater, autoimunitními onemocněními a jinými poruchami imunity by se měli o vhodnosti užívání přípravku nejprve poradit s lékařem.

Složení

Vysušený Pelargonii sidoidis extractum fluidum (1 : 8 – 10, extrahováno ethanolem 11% (m/m)) 0,2506g ve 100 g sirupu. Dále pomocné látky: maltodextrin, xylitol, glycerol 85%, bezvodou kyselinu citrónovou, kalium-sorbát, xanthanovou klovatinu, čištěnou vodu.

Podrobné informace k produktu Kaloba 20mg/7.5ml sirup sir. 1x100mlDoprava zdarma na sLéky.cz