1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Jox roztok 100ml

Jox roztok 100ml
116 Kč
skladem > 10 +Přípravek je určen na lehčí onemocnění sliznice dutiny ústní, jazyka, hltanu a mandlí a jako doplňková léčba při angíně apod. Čtěte pozorně příbalový leták.

Popis

JOX se používá jako doplňková léčba při zánětlivých a infekčních onemocněních v dutině ústní a hltanu – angína, zánět hltanu, zánět mandlí, současný zánět hltanu a mandlí, zánět jazyka a afty. Při chirurgických výkonech v dýchacích a polykacích cestách, při prvních příznacích chřipkových onemocnění (škrábání v krku) a k předcházení infekcí v dutině ústní. U pacientů léčených cytostatiky a po ozáření.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a děti od 6 let: Po naředění vodou v poměru 1:20 nebo 1:40 (tj. 2,5 až 5ml podle přiložené odměrky nebo 1/2 až 1 čajovou lžičku do 100ml vody) se ústa vyplachují nebo se zředěným roztokem kloktá. Obvykle se výplachy nebo kloktání provádí 2–4krát denně, a to vždy s odstupem min. 4 hodin od předchozí aplikace. Maximálně je možno výplachy provádět 6krát denně. Roztok nepolykejte.

Příznaky a potíže

Angína

Upozornění

Dětem od 6 do 12 let je vždy možno JOX podávat pouze na doporučení lékaře.

Přípravek Jox nesmíte používat, pokud jste alergická/ý na jód, při onemocnění štítné žlázy a srdce, v těhotenství a při kojení. Přípravek Jox nepoužívejte současně s jinými léky k dezinfekci dutiny ústní a krku, zejména s přípravky s obsahem peroxidu vodíku.

Složení

Povidonum iodinatum 85mg, allantoinum 1mg v 1ml přípravku.

Podrobné informace k produktu Jox roztok 100ml


Podobné produkty

Jox spray 30mlJox spray 30ml
139 Kčdočasně vyprodáno
bude do 24 hodin
Drill loz.24Drill loz.24
172 Kč


Doprava zdarma na sLéky.cz