1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Fenistil 1mg/g gel 1x30g CZ

Fenistil 1mg/g gel 1x30g CZ
162 Kč Sleva 15%
Původní cena
191 Kč
Ušetříte
-29 Kč / 15 %
skladem > 10 +Léčivý přípravek účinně tlumící projevy alergie.

 

Popis

Fenistil gel je léčivý přípravek, který obsahuje účinnou látku dimetinden-maleinát. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných antihistaminika.

Gel se nejčastěji používá při svědivých onemocněních kůže, kopřivce, po pokousání a poštípání hmyzem, při poškození kůže slunečním zářením a u mírných popálenin. Po nanesení má gel příjemný chladivý a místně znecitlivující účinek. Účinek gelu se začíná projevovat již po několika minutách po nanesení a svého maxima dosahuje po 2 – 4 hodinách.

Dávkování a způsob užití

Přiměřené množství gelu nanášejte 2-4× denně na postižená místa kůže. Na pokožku netlačte ani ji neškrábejte. Pokud se obtíže nezmírní do 7 dnů, u dětí do 2 dnů, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dnů.

Přípravek není určen pro děti do 6 měsíců věku. Těhotné a kojící ženy by neměly přípravek nanášet na rozsáhlé plochy kůže a prsní bradavky.

Příznaky a potíže

Cestování, lékárnička na cestyŠtípnutí hmyzemSvědění

Složení

1 gram gelu obsahuje: 1 mg dimetinden maleas. Pomocné látky: benzalkonium-chlorid, dihydrát dinatrium-edetátu, karbomer 974 P, roztok hydroxidu sodného 300 g/l, propylenglykol, čištěná voda.

Podrobné informace k produktu Fenistil 1mg/g gel 1x30g CZDoprava zdarma na sLéky.cz