1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Dobexil H mast 20g

Dobexil H mast 20g
77 Kč Sleva 9%
Původní cena
85 Kč
Ušetříte
-8 Kč / 9 %
skladem > 10 +Léčba a zmírnění obtíží s vnějšími a vnitřními hemoroidy.

Popis

Dobexil H mast je léčivý přípravek obsahující účinné látky kalcium-dobesilát a lidokain, které se využívají k léčbě hemoroidů a análních fisur.

Kalcium-dobesilát zlepšuje pružnost a tonus cévní stěny, snižuje její propustnost a zvyšuje odolnost. Zvyšuje prokrvení tkání, usnadňuje odtok lymfy a snižuje tvorbu otoků. Lidokain je povrchové anestetikum (místně znecitlivující látka), která na kůži a sliznicích dočasně snižuje vnímání bolestivosti. Použitý mastný masťový základ také příznivě působí na postižená místa, neboť brání jejich podráždění.

Mast se používá při obtížích s vnějšími a vnitřími hemoroidy, análními fisurami, k potlačení zánětu a mírnění příznaků jako jsou zduření, bolest, pálení a krvácení. Dále je vhodná k léčbě před a po chirurgických zákrocích na konečníku a pooperačních obtíží po odstraňování či sklerotizaci hemoroidů.

Dávkování a způsob užití

Rektální mast vtlačte do konečníku pomocí plastového aplikátoru nebo ji naneste do okolí konečníku 2krát denně (ráno a večer). Před každým ošetřením, a zvláště po stolici, je nutné místo v okolí konečníku pečlivě omýt či lépe osprchovat studenou vodou.

Nevhodné pro děti a dospívající do 15 let věku, těhotné a kojící ženy.

Složení

1 g masti obsahuje: calcii dobesilas monohydricus 40 mg, lidocaini hydrochloridum monohydricum 20 mg. Pomocné látky: polysorbát 80, propylenglykol, makrogol 400, makrogol 3350, butylhydroxytoluen, askorbyl- palmitát, glycerol-stearát, kyselina citronová.

Podrobné informace k produktu Dobexil H mast 20g


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz