1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

DiaChrom sypký 200g nízkokalorické sladidlo

DiaChrom sypký 200g nízkokalorické sladidlo
100 Kč
skladem > 10 +Nízkokalorické stolní sladidlo s chrómem.

Popis

DiaChrom sypký je moderní nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené o speciální biochemicky vysoce aktivní komplex označovaný jako glukózotoleranční faktor, jehož aktivní složkou je trojmocný chróm, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin. Velkou předností tohoto sladidla je chuť velmi podobná cukru bez nepříjemných pachutí typických pro běžná stolná sladidla.

DiaChrom je vhodný pro diabetiky, všechny druhy redukčních diet a pro osoby, které chtějí sladit zdravě.

Dávkování a způsob užití

DiaChrom sypký sladí 3x více než cukr a dávkování se přizpůsobuje podle příslušných receptů. Výborně se rozpouští a nemá žádnou nepříjemnou pachuť. Při přípravě pokrmů obsahujících jedlou sodu nebo prášek do pečiva se za současného působení vyšších teplot zmenšuje účinek sladivosti. Vyzkoušené recepty naleznete zde.

Referenční hodnota příjmu chrómu je 40 µg tj. 44 g sladidla. Maximální denní dávka chrómu je 200 µg tj. 220 g sladidla. Přijatelný denní příjem (ADI) aspartamu je 40 mg/kg tělesné váhy tj. 160 g sladidla pro osobu o hmotnosti 80 kg.

Příznaky a potíže

Cukrovka (diabetes melitus)Obezita

Upozornění

Nevhodné pro osoby s nesnášenlivostí laktózy. Obsahuje alergenní složku pocházející z mléka. Dětem podávat pouze po dohodě s lékařem. Obsahuje zdroj fenylalaninu. Nevhodné pro nemocné fenylketonurií.

Složení

Energetická hodnota sypké formy:
1 lžička (2,5 g): 42,5 kJ/10 kcal, bílkoviny 0,05 g, sacharidy (maltodextrin, laktóza) 2,45 g, tuky 0 g.

Podrobné informace k produktu DiaChrom sypký 200g nízkokalorické sladidlo


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz