1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Dehinel plus XL tbl. 2

Dehinel plus XL tbl. 2
199 Kč
skladem > 10 +Veterinární přípravek určený k léčbě smíšených infekcí vyvolaných oblými a plochými červy u dospělých psů.

Popis

Dehinel Plus XL tablety pro psy jsou určeny k prevenci a k léčbě infekcí vyvolaných oblými a plochými červy u dospělých psů a štěňat od dvou týdnů stáří.

Širokospektrý kombinovaný anthelmintický prostředek Dehinel Plus, který účinně usmrcuje endoparazity u psů. Obsahuje tři účinné složky, z nichž každá má odlišný režim působení proti parazitům.

Febantel se metabolizuje v játrech na četné metabolity, které interferují s funkcí mikrotubulů parazitů a současně potlačují aktivitu fumarátreduktázy, klíčového enzymu v energetickém metabolismu parazitů. Rovněž blokuje transport a absorpci glukózy.

Pyranteliumembonát blokuje nervosvalový přenos s výsledkem spastické svalové paralýzy parazitů. Hostitel vypuzuje parazity působením peristaltické činnosti. Prazikvantel se po absorpci z gastrointes­tinálního traktu metabolizuje v játrech a vylučuje žlučí.

Prazikvantel způsobuje poškození tegumentu plochých červů a způsobuje spastickou svalovou paralýzu parazitů. Při závažné parazitární invazi lze léčbu Dehinel XL opakovat po dvou týdnech.

Dávkování a způsob užití

Doporučené dávkování je 1 tableta na 35 kg živé váhy. K dosažení přesného dávkování lze tabletu půlit.

Štěňatům lze podávat od 2 týdnů stáří a následně každé 2 týdny do věku 12 týdnů, poté každé 3 měsíce.

Dospělým psům se doporučuje podávat každé 3 měsíce. V případě silné infekce je třeba léčbu opakovat po 14 dnech.

Příznaky a potíže

Paraziti

Složení

1 tableta obsahuje: praziquantelum 175 mg, pyranteli embonas 504 mg a febantelum 525 mg.

Podrobné informace k produktu Dehinel plus XL tbl. 2


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz