1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Dehinel plus Flavour a.u.v. tbl.2

Dehinel plus Flavour a.u.v. tbl.2
60 Kč Sleva 20%
Původní cena
75 Kč
Ušetříte
-15 Kč / 20 %
skladem > 10 +Tablety pro psy jsou určeny k prevenci a k léčbě infekcí vyvolaných oblými a plochými červy u dospělých psů a štěňat od dvou týdnů stáří.

Popis

Dehinel Plus Flavour tablety pro psy jsou určeny k prevenci a k léčbě infekcí vyvolaných oblými a plochými červy u dospělých psů a štěňat od dvou týdnů stáří.

Širokospektrý kombinovaný anthelmintický prostředek Dehinel Plus, který účinně usmrcuje endoparazity u psů. Obsahuje tři účinné složky, z nichž každá má odlišný režim působení proti parazitům.

Febantel se metabolizuje v játrech na četné metabolity, které interferují s funkcí mikrotubulů parazitů a současně potlačují aktivitu fumarátreduktázy, klíčového enzymu v energetickém metabolismu parazitů. Rovněž blokuje transport a absorpci glukózy.

Pyranteliumembonát blokuje nervosvalový přenos s výsledkem spastické svalové paralýzy parazitů. Hostitel vypuzuje parazity působením peristaltické činnosti. Prazikvantel se po absorpci z gastrointes­tinálního traktu metabolizuje v játrech a vylučuje žlučí.

Prazikvantel způsobuje poškození tegumentu plochých červů a způsobuje spastickou svalovou paralýzu parazitů. Při závažné parazitární invazi lze léčbu Dehinel Plus opakovat po dvou týdnech.

Dávkování a způsob užití

Doporučená dávka je 15 mg febantelu, 14,4 mg pyrantelu a 5 mg praziquantelu na 1 kg živé hmotnosti, tj. 1 tableta na 10 kg živé hmotnosti.

Tablety se mohou k dosažení přesné dávky půlit/čtvrtit.

  • Štěňata mohou být tímto přípravkem odčervena od věku 2 týdnů a každé 2 týdny do věku 12 týdnů. Poté by měla být léčena ve 3 měsíčních intervalech. Je vhodné léčit fenu ve stejnou dobu jako štěňata.
  • potlačení škrkavek musí být fena přeléčena 2 týdny po vrhu štěňat a každé 2 týdny až do odstavení štěňat.
  • rutinní kontrole se doporučuje jednotlivá dávka ve 3 měsíčních intervalech.
  • V případě silné infekce oblými červy by se měla podat opakovaná dávka po 14 dnech.

Příznaky a potíže

Paraziti

Složení

1 tableta obsahuje: Febantelum 150mg, Pyranteli embonas 144mg, Praziquantelum 50mg.

Podrobné informace k produktu Dehinel plus Flavour a.u.v. tbl.2


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz