1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Cetalgen 500mg/200mg tbl flm 20

Cetalgen 500mg/200mg tbl flm 20
119 Kč Sleva 17%
Původní cena
144 Kč
Ušetříte
-25 Kč / 17 %
skladem > 10 +



Léčivý přípravek s obsahem paracetamolu a ibuprofenu, který se používá ke krátkodobé léčbě středně silné bolesti.

Popis

Cetalgen je léčivý přípravek obsahující kombinaci léčivých látek paracetamolu a ibuprofenu, které patří do skupiny analgetik–antipyretik, léků tlumících bolest různého původu a horečku, která provází například nemoci z nachlazení.

Bez porady s lékařem se přípravek používá k úlevě od středně silné bolesti,(bolest hlavy, zad, zubů, menstruační bolest, revmatická a svalová bolest) a také ke zmírnění příznaků chřipky a akutního zánětu horních cest dýchacích a ke snížení horečky. Výhodou kombinovaného přípravku je silnější analgetický účinek než poskytuje samotný ibuprofen nebo paracetamol.

Dávkování a způsob užití

Užívejte 1 tabletu až třikrát denně s jídlem nebo ji zapijte dostatečným množstvím vody. Mezi jednotlivými dávkami ponechte interval nejméně 6 hodin.

Pokud příznaky nezmírní jedna tableta, můžete užít maximálně 2 tablety až třikrát denně. Neužívejte více než šest tablet během 24 hodin (odpovídá 3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu denně).

Přípravek nesmí užívat děti a dospívající do 18 let věku a těhotné ženy! Kojící ženy mohou přípravek užívat pouze krátkodobě a výhradně v doporučených dávkách.

Příznaky a potíže

Chřipka a nachlazeníHorečka (teplota)

Upozornění

  • Přípravek Cetalgen se nesmí užívat současně s jínými přípravky obsahujícími paralen, ibuprofen nebo jinou protizánětlivou látku.
  • Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 3 dny.
  • Pokud se příznaky nezmírní nebo se naopak zhoršují, vyhledejte lékaře.
  • Během léčby Cetalgenem se nesmí pít alkoholické nápoje.

Složení

1 tableta obsahuje: paracetamolum 500 mg a ibuprofenum 200 mg. Pomocné látky: kukuřičný škrob, povidon (E 1201), sodná sůl kroskarmelosy (E 468), mikrokrystalická celulosa (E 460), koloidní bezvodý oxid křemičitý (E 551), glycerol-dibehenát (E 471), potahová soustava Opadra AMB II 88A180040 bílá, částečně hydrolyzovaný polyvinylalkohol, mastek, oxid titaničitý, glycerol monooktanodekanoát, natrium-lauryl-sulfát.

Podrobné informace k produktu Cetalgen 500mg/200mg tbl flm 20



Doprava zdarma na sLéky.cz