1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Canesten Gyn 6 dní vaginální krém 35g + 6 aplikátorů

Canesten Gyn 6 dní vaginální krém 35g + 6 aplikátorů
214 Kč
skladem > 10 +Léčba gynekologických zánětů.

Popis

Canesten Combi Gyn pack  6 dní je kombinace poševní a vnější léčby. Obsahuje 1 vaginální tabletu a aplikátor pro ženu. Krém k zevnímu užití je vhodný i pro léčbu partnera. Předchází se tak vzniku opakované infekce.

Canesten tableta se používá k léčbě gynekologických zánětů způsobených houbovitými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi především rodu Candida. Navíc působí proti Trichomonas vaginalis, a dále infekcím pochvy způsobeným grampozitivními mikroby, především streptokoky a stafylokoky a gramnegativními mikroby (Bacteroides, Gardnerella vaginalis).

Canesten používejte při následujících příznacích kandidózy

  • svědění v oblasti pochvy a vulvy
  • trvalé pálení pochvy a vulvy
  •  zarudnutí, výtok z pochvy (bělavý, bez zápachu).

Canesten krém obsahuje léčivou látku klotrimazol, která patří do skupiny léčiv proti houbovitým, plísňovým a kvasinkovým onemocněním, tzv. antimykotik. Krém používají dospělí a děti od věku 2 let k léčbě kožních a slizničních infekcí, které jsou způsobeny kvasinkamiplísněmi a některými bakteriemi.

Tyto infekce se mohou projevovat zčervenáním, svěděním, někdy i olupováním kůže, případně může dojít i k bolestivým prasklinám kůže, zejména na nohou.

Dávkování a způsob užití

6denní léčba přípravkem Canesten GYN 6 dní:

Canesten vaginální tableta smí být zaváděna pouze do pochvy. Neužívejte ji ústy! Pokud nedopatřením tabletu polknete, informujte o tom přímo svého lékaře nebo kontaktujte pohotovostní oddělení v nejbližší nemocnici. Tableta se zavádí do pochvy pomocí aplikátoru.

  • Vyjměte aplikátor z obalu, vytáhněte píst nadoraz. Umístěte pevně poševní tabletu do aplikátoru.
  • Zaveďte aplikátor s tabletou co nejhlouběji do pochvy, nejlépe v poloze vleže na zádech s mírně pokrčenýma nohama.
  • Zatlačte píst až na doraz, čímž umístíte tabletu do pochvy. Vyjměte aplikátor.

Canesten krém se nanáší 2 až 3 krát denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně).
U žen se krém nanáší na oblast zevních rodidel až ke konečníku, u mužů na kůži žaludu a předkožku.Krém je třeba používat 1–2 týdny.

Příznaky a potíže

Vaginální mykóza a poševní infekce

Upozornění

  • Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti vůči klotrimazolu nebo cetylstearylal­koholu.
  • Přípravek by se neměl používat u dívek do 12 let.

Složení

1 gram krému obsahuje: clotrimazolum 10 mg. Pomocné látky: sorbitan-stearát, polysorbát 60, vorvaňovina, cetylstearylalkohol, oktyldodekanol, benzylalkohol, čištěná voda.

1 vaginální tableta obsahuje: clotrimazolum 500 mg. Pomocné látky: monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kyselina mléčná, kukuřičný škrob, krospovidon, pentahydrát kalcium-laktátu, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, hypromelosa.

Podrobné informace k produktu Canesten Gyn 6 dní vaginální krém 35g + 6 aplikátorů


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz