1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Canespor 1x denně sada na nehty

Canespor 1x denně sada na nehty
  • Canespor 1x denně sada na nehty
  • Canespor 1x denně sada na nehty
  • Canespor 1x denně sada na nehty
  • Canespor 1x denně sada na nehty

468 Kč Sleva 3%
Původní cena
483 Kč
Ušetříte
-15 Kč / 3 %
skladem > 10 +Léčivá mast na nehty

Popis

Canespor 1× denně sada na nehty se používá na plísňové onemocnění nehtů na rukou i na nohou a bezbolestné odstranění nehtů.

Probíhající onemocnění se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se, infekce se může rozšířit i na okolní nehty.

Přípravek Canespor 1× denně sada na nehty mohou užívat děti od 3 let a dospělí.

Sada na nehty Canespor 1× denně obsahuje:

  • mast proti plísním způsobující odloupnutí poškozeného nehtu
  • škrabka na nehty, sloužící k odstranění změklé nehtové ploténky
  • vodovzdorné náplasti na zalepení ošetřeného nehtu
  • zařízení k vytlačování tub

Léčivá látka přípravku Canespor 1× denně sada na nehty – bifonazol je lokální antimykotikum se širokým spektrem účinku k místní léčbě kožních infekcí vyvolaných kvasinkami, plísněmi a jinými houbami. Bifonazol dobře proniká do kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje tam původce nákazy nebo brání jejich růstu.

Močovina (urea) v sadě na nehty změkčuje postižený nehet, což umožňuje jeho bezbolestné odstranění (vztahuje se pouze k uvedené indikaci) a lepší průnik bifonazolu do postiženého místa.

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař neurčí jinak, Canespor 1× denně se nanáší na infekcí postižený nehet jednou denně v množství postačujícím na pokrytí celého nehtu tenkou vrstvou přípravku.

Po nanesení masti se nehet překryje náplastí a ponechá se přelepený 24 hodin. Náplast se mění denně a po jejím odstranění se nehet (nebo celá ruka či noha) vloží asi na 10 minut do horké vody. Změklá část nehtu se poté odstraní přiloženou škrabkou. Po osušení se znovu nanese vrstva masti a nehet se překryje náplastí. Překrytí kůže u nehtu není obvykle nutné.

Pokud se výjimečně vyskytne podráždění, je vhodné nanést na kůži při nehtu před pokrytím náplastí např. zinkovou mast.

Popsaný postup je třeba denně pečlivě dodržovat a to tak dlouho, dokud nehtové lůžko není hladké a žádná další změklá nehtová substance postižená plísní se již nedá odstranit. Podle závažnosti infekce a tloušťky nehtu trvá léčba 7 – 14 dní. Mast působí jen na postiženou nehtovou ploténku, zdravé části nejsou ovlivněny.

Po odstranění nehtu je vhodné pokračovat v protiplísňové léčbě přípravkem Canespor 1 x denně krém po dobu cca 4 týdnů. Pokračování léčby přípravkem Canespor 1 x denně krém je doporučeno jako doléčení případně se vyskytující kožní mykózy v okolí nehtu, která by mohla zapříčinit opětovnou recidivu u již vyléčeného nehtu. Krém se v tomto případě nanáší na kůži v oblasti nehtového lůžka vyléčeného nehtu.

Příznaky a potíže

Mykóza, plíseň nohou a nehtů

Složení

Bifonazolum 1g, urea 4g ve 100g krému.

Podrobné informace k produktu Canespor 1x denně sada na nehty


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz