1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Calcichew D3 ctb.20

Calcichew D3 ctb.20
51 Kč
skladem > 10 +Léčivý přípravek při nedostatku vápníku a vitamínu D v potravě.

Popis

Calcichew D3 se podává při nedostatku vápníku a vitamínu D v potravě, nebo jako prevence při zvýšené potřebě vápníku a vitamínu D např. při těhotenství, kojení, osteoporóze (řídnutí kostí) po menopauze a při osteomalacii (měknutí kostí).

Calcichew D3 může být užíván v těhotenství při nedostatku vápníku a vitamínu D. U těhotných žen je třeba zabránit předávkování vápníkem a vitamínem D, protože byla prokázána spojitost mezi trvalou vysokou hladinou vápníku v krvi a vznikem nežádoucích účinků pro vyvíjející se plod. Kojení Calcichew D3 500 mg/ 200 IU může být užíván během kojení. Vápník a vitamín D přecházejí do mateřského mléka. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu v případě, že má být dítěti podán další vitamín D.

Dávkování a způsob užití

Doporučené dávkování: Dospělí, starší lidé a děti od 12 let rozžvýkat, rozpustit na jazyku nebo ve sklenici vody, a nebo polknout dvě tablety denně. Těhotné a kojící ženy: 2x denně 1 tabletu. Děti: od 4 do 7 let 1 tabletu 1x denně, děti od 7 do12 let 1-2 tablety denně. Přípravek není vhodný pro děti do 4 let.

 Nedostatek vápníku a vitamínu D:

Dospělí: Pokud lékař neurčí jinak, užívá se jedna žvýkací tableta 1-3krát denně. Starší osoby užívají stejnou dávku jako dospělí pacienti. 

Děti: Pokud lékař neurčí jinak, užívá se jedna žvýkací tableta 1-2krát denně.

Doplňková léčba při osteoporóze:

O dávkování a délce léčby musí rozhodnout lékař. Pokud lékař neurčí jinak, dospělí obvykle užívají jednu žvýkací tabletu 2-3krát denně.

Složení

1 tableta obsahuje: Calcium 500 mg (jako Calcii carbonas 1250 mg) a Cholecalciferolum (vitamin D3) 200 IU. Pomocné látky: sorbitol (E420), povidon, isomalt (E953), silice oplodí sladkého pomeranče, magnesium -stearát, aspartam (E951), tokoferol alfa, sacharóza, oxidovaný kukuřičný škrob, střední nasycené triacylglyceroly, natrium-askorbát, koloidní bezvodý oxid křemičitý.

Podrobné informace k produktu Calcichew D3 ctb.20


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz