1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Bromhexin 12 BC roztok 30ml

Bromhexin 12 BC roztok 30ml
77 Kč
skladem > 10 +Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Bromhexin mění složení hlenu, zkapalňuje ho a tím ulehčuje jeho vykašlávání. Účinek se projeví po 5 hodinách po požití. Čtěte pozorně příbalový leták.

Popis

Přípravek se užívá k léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu.

Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem od 2 let při onemocněních dýchacích cest jako jsou akutní zánět hrtanu, průdušnice, chřipka a dráždivý kašel při nachlazení.

Na doporučení lékaře, který určí dávkování i délku, se přípravek užívá u chronických zánětů hrtanu, průdušnice, průdušek, bronchiektazií (rozšíření průdušek), pneumokoniózy (zaprášení plic), před a po operaci plic, průdušek a při bronchografii. Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a mladiství nad 14 let obvykle užívají 16–33 kapek 3krát denně (odpovídá 24–48 mg bromhexinu za den). Děti od 6 do 14 let, případně pacienti s nižší tělesnou hmotností než 50 kg užívají 16 kapek Bromhexinu 12 BC 3krát denně (odpovídá 24 mg bromhexinu za den). Děti od 2 do 6 let užívají 8 kapek 3krát denně (odpovídá 12 mg bromhexinu za den).

Pacientům se závažným poškozením jater a ledvin musí být dávka výrazně redukována.

Bromhexin 12 BC kapky se užívají po jídle a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 2 let a mladiství.

Příznaky a potíže

Kašel

Složení

Bromhexini hydrochloridum 12mg v 1ml roztoku.

Podrobné informace k produktu Bromhexin 12 BC roztok 30ml


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz