1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Arpalit Neo kožní spray 150ml

Arpalit Neo kožní spray 150ml
95 Kč Sleva 30%
Původní cena
136 Kč
Ušetříte
-41 Kč / 30 %
skladem > 10 +Veterinární kožní sprej.

Popis

Arpalit Neo se používá k léčbě a prevenci ektoparazitóz u nepotravinových zvířat, zejména psů, ptáků, plazů a jiných drobných zvířat.

Působí proti blechám (Ctenocephalides spp.), klíšťatům (Ixodes spp., Dermacentor spp., Haemaphysalis spp.), vším (Haematopinus spp.), všenkám (Mallophaga spp.), roztočům (Acari spp.) a jejich vývojovým stádiím. Používá se i k desinsekci příbytků zvířat.

Sprej je čirý, bezbarvý s lehkou parfemací ve formě aerosolu s hnacím plynem. 

 

 

Dávkování a způsob užití

Před upotřebením protřepat. Nádobku je nutné držet ve svislé poloze. Přípravek se aplikuje stiskem rozprašovače nad ošetřovaným místem ze vzdálenosti 15–20 cm od povrchu těla. Velikost dávky se odvíjí od velikosti ošetřovaného zvířete. Ošetření se provádí jen do lehkého zvlhčení kůže nebo srsti přípravkem po celém povrchu těla zvířete s výjimkou obličejové části. K ošetření obličejové části těla se přípravek nastříká na ruku v rukavici a opatrně se vetře do srsti, aby nedošlo k zasažení otvorů. Srst se pročeše hřebenem, kartáčem  nebo se rukou promne, aby přípravek prostoupil až na kůži.

Ošetření zvířete je možné po 1 týdnu opakovat. Po aplikaci zvíře 48 hodin nekoupejte. Přípravek je vhodné použít i na ošetření příbytku zvířete vystříkáním do mokra a zaschnutím. Před aplikací do prostoru vždy odstraňte jídlo nebo jídelní nádobí.

Má-li zvíře velmi citlivou pokožku, opatrně vyzkoušejte působení přípravku na malé části těla, případně použijte pro ošetření ARPALIT Neo pěnu.

Příznaky a potíže

Klíšťata a blechyParaziti

Upozornění

Nepoužívat u koček. Přípravek je extrémně jedovatý pro kočky. Přípravek může být pro kočky nebezpečný i po kontaktu s ošetřeným psem.

Složení

Léčivé látky : Permethrinum 25:75 (cis:trans): 4,7mg, Fenoxycarbum 1,2mg

Podrobné informace k produktu Arpalit Neo kožní spray 150ml


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz