1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Ambrobene 15mg/5ml sirup 100ml

Ambrobene 15mg/5ml sirup 100ml
  • Ambrobene 15mg/5ml sirup 100ml

101 Kč
skladem > 10 +Léčivý přípravek Ambrobene sirup usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hlen. Používá se k léčbě akutních i chronických onemocnění horních a dolních cest dýchacích. Sirup má příjemnou malinovou příchuť. Vhodný pro dospělé, dospívající a děti od kojeneckého věku.

Popis

Léčivý přípravek Ambrobene obsahuje účinnou látku ambroxol, která patří do skupiny látek podporujících odkašlávání a ředění hlenu (expektorancia a mukolytika). Přípravek usnadňuje odkašlávání a zřeďuje hlen, který se ve zvýšené míře tvoří v dýchacích cestách během akutních i chronických onemocnění. Ambrobene sirup se používá k léčbě akutního i chronického zánětu průdušek, astmatu, zápalu plic, zánětu nosohltanu a vedlejších nosních dutin. Pod dohledem lékaře se Ambrobene používá rovněž při léčbě cystické fibrózy. Vhodný pro dospělé a děti již od kojeneckého věku. Čtěte pozorně příbalový leták!

Dávkování a způsob užití

Obvyklá dávka přípravku je následující:

  • Pro děti od 0 do 2 let 2× denně 2,5 ml.
  • Pro děti od 2 do 5 let 3× denně 2,5 ml.
  • Pro děti od 5 do 12 let 2–3× denně 5 ml.
  • Děti nad 12 let a dospělí užívají první 2–3 dny 3× denně 10ml, posléze 2× denně 10ml nebo 3× denně 5 ml.

Příznaky a potíže

Kašel

Upozornění

Těhotné ženy by se o vhodnosti užívání přípravku měly poradit s lékařem. V období kojení se přípravek v doporučených dávkách může užívat.

Během užívání Ambroxolu je důležitý dostatečný příjem tekutin v průběhu dne, neboť se tím podpoří účinnost přípravku. Obvyklá doba léčby přípravkem Ambrobene je 7-10 dní.

Složení

Ambroxoli hydrochloridum 15mg v 5ml sirupu.

Podrobné informace k produktu Ambrobene 15mg/5ml sirup 100ml


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz