1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Acylpyrin tbl.10x500mg

Acylpyrin tbl.10x500mg
45 Kč
skladem > 10 +Léčivý přípravek snižující horečku a ulevující od bolesti.

 

Popis

Léčivý přípravek Acylpyrin obsahuje účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou, která patří do skupiny léků proti bolesti a horečce, tzv. analgetika-antipyretika. Ve vyšších dávkách, které určí lékař, má kyselina acetylsalicylová také protizánětlivé účinky. Léčivý přípravek Acylpyrin lze užívat ke snížení horečky a k úlevě od bolesti při chřipce a nachlazení, k potlačení mírné až střední bolesti, a to například při bolesti hlavy, zubů, bolesti v zádech a bolesti při menstruaci. U kloubních a svalových bolestí (vyjma těch, které doprovází chřipková onemocnění nebo bolesti zad) a při bolesti nervového původu je nutná konzultace s lékařem. 

Dávkování a způsob užití

Nedoporučí-li lékař jiné dávkování, užívejte 1–2 tablety každých 4–8 hodin. Maximální denní dávka je 8 tablet. Dodržujte minimální odstup 4 hodiny mezi jednotlivými dávkami. Tablety užívejte na konci jídla nebo po něm a zapijte dostatečným množstvím tekutiny, nejlépe zásaditou minerálkou. Pokud Vám do 3 dnů neklesne horečka nebo do 5 dnů neustoupí bolesti nebo se Váš stav naopak zhorší, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Bez konzultace s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

Příznaky a potíže

Horečka (teplota)

Upozornění

Přípravek Acylpyrin nesmí těhotné ženy užívat v posledních třech měsících těhotenství. Během prvních šesti měsíců těhotenství a při kojení mohou přípravek užívat jen na výslovné doporučení lékaře. Během léčby nepijte alkoholické nápoje a nekuřte. Užívání přípravku konzultujte s lékařem, pokud trpíte jinými onemocněními, jako jsou žaludeční vředy či cévní onemocnění nebo užíváte jiné léky, například na ředění krve. 

Složení

1 tableta obsahuje: 500 mg kyseliny acetylsalicylové. Dále pomocné látky bramborový škrob a mastek.

Podrobné informace k produktu Acylpyrin tbl.10x500mg


Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz