search
1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR

Aciclovir AL krém 2g

Aciclovir AL krém 2g
  • Aciclovir AL krém 2g
  • Aciclovir AL krém 2g

Léčba oparu

82 Kč Sleva 15%
Původní cena
97 Kč
Ušetříte
-15 Kč / 15 %
skladem > 10 +Popis

Aciclovir AL krém je účinný v léčbě infekcí vyvolaných virem Herpes simplex.

Aciklovir přítomný v krému Aciclovir AL krém se mění na účinnou látku s protivirovým účinkem teprve po průniku do buňky infikované virem. Uvedené viry se tedy samy podílejí na vzniku látky, která výrazně brání jejich množení.

Aciclovir AL krém se používá k tlumení bolesti a svědění u kožních infekcí vyvolaných herpetickými viry. Užívá se k léčbě jak u první, tak u opakované infekce, především u oparu na rtu (Herpes simplex).

Aciclovir AL krém mohou používat dospělí, mladiství i děti.

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař nedoporučí jinak, krém se obvykle nanáší v tenké vrstvě na infikované oblasti kůže 5krát denně ve 4hodinových intervalech během dne. Nanáší se bavlněným tamponem. Pokud se nanáší rukou je třeba ruce před i po použití krému důkladně umýt, aby se zabránilo infekci poškozené kůže např. baktériemi nebo přenosu viru na nová dosud neinfikovaná místa kůže či sliznic. Aciclovir AL krém je třeba nanést i na oblasti přiléhající k místům s viditelnými známkami herpetické infekce (puchýřky, otok, zarudnutí). Léčba obvykle trvá pět dní. Pokud však příznaky do pěti dnů neustoupí, poraďte se o dalším užívání krému s lékařem. Doba léčení nemá být delší než deset dní.

Složení

Aciclovirum (aciklovir) 50 mg v 1 g krému.

Podrobné informace k produktu Aciclovir AL krém 2g

  • Kategorie:Volně prodejné léky, Opary
  • Skupina:: Léčivý přípravek - ACICLOVIR AL 50MG/G CRM 2G - kód SÚKL 47714
  • Druh přípravku: Léčivý přípravek - Jedná se o léčivý přípravek - užívejte jen při příznacích, pro které je určený a v souladu s příbalovým letákem nebo doporučením lékaře či lékárníka. Čtěte pozorně příbalový leták!
  • Indikační skupina: Dermatologica
  • Výrobce: STADA
  • Příbalový leták: Zobrazit zkrácený příbalový leták Stáhnout kompletní příbalový leták

Podobné produktyDoprava zdarma na sLéky.cz