1. internetová lékárna s 500 výdejními místy v ČR
search

Aciclovir AL krém 2g

Aciclovir AL krém 2g
  • Aciclovir AL krém 2g
  • Aciclovir AL krém 2g

86 Kč
skladem > 10 +Léčba oparu

Popis

Aciclovir AL krém je účinný v léčbě infekcí vyvolaných virem Herpes simplex.

Aciklovir přítomný v krému Aciclovir AL krém se mění na účinnou látku s protivirovým účinkem teprve po průniku do buňky infikované virem. Uvedené viry se tedy samy podílejí na vzniku látky, která výrazně brání jejich množení.

Aciclovir AL krém se používá k tlumení bolesti a svědění u kožních infekcí vyvolaných herpetickými viry. Užívá se k léčbě jak u první, tak u opakované infekce, především u oparu na rtu (Herpes simplex).

Aciclovir AL krém mohou používat dospělí, mladiství i děti.

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař nedoporučí jinak, krém se obvykle nanáší v tenké vrstvě na infikované oblasti kůže 5krát denně ve 4hodinových intervalech během dne. Nanáší se bavlněným tamponem. Pokud se nanáší rukou je třeba ruce před i po použití krému důkladně umýt, aby se zabránilo infekci poškozené kůže např. baktériemi nebo přenosu viru na nová dosud neinfikovaná místa kůže či sliznic. Aciclovir AL krém je třeba nanést i na oblasti přiléhající k místům s viditelnými známkami herpetické infekce (puchýřky, otok, zarudnutí). Léčba obvykle trvá pět dní. Pokud však příznaky do pěti dnů neustoupí, poraďte se o dalším užívání krému s lékařem. Doba léčení nemá být delší než deset dní.

Složení

Aciclovirum (aciklovir) 50 mg v 1 g krému.

Podrobné informace k produktu Aciclovir AL krém 2g


Podobné produkty

Engystol Heel tbl.50Engystol Heel tbl.50Sleva 4%
154 Kč148 Kč


Doprava zdarma na sLéky.cz